Ознака: лажна тревога

Вести Свет

Тревогата за бомба на железничката станица во Барселона – лажна

Тревогата за постоењето на бомба во куфер на главната железничка станица во Барселона, поради што утрово беа евакуирани два воза, за среќа се покажа како лажна. Евакуација од сомненија за […]