Ознака: лажни ветувања

Локална самоуправа Македонија

Аеродромци денес повторно на протест кај “Мајчин дом“

Жителите на Аеродром и за денес во 17 часот најавија протест против изградбата на висококатница пред „Мајчин дом“. -Овие настани претставуваат спонтани граѓански собири, испровоцирани од поставувањето на градежната механизација и […]

Вести

Заев стана вистински синоним за лажење

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев со секојдневни лажни изјави кои за многу брзо време беа разобличувани стана вистински синоним за лажење. Долга е низата на лаги искажани од актуелниот опозициски лидер, […]

Локална самоуправа

Мила Царовска продолжува да ја манипулира јавноста со нереални ветувања

Мила Царовска продолжува да ја манипулира јавноста со нереални ветувања надевајќи се дека така ќе допринесе за зајакнување на ниската доверба која ја имаат граѓаните во нејзината матична партија. Но […]