Ознака: лажни закани

Вести

Лажни закани за поставени бомби во киевското метро

Петте станици на метрото во Киев, кои попладнево беа затворени поради добиено предупредување дека во подземната железница се поставени бомби, повторно се отворени за сообраќај откако е утврдено дека станува […]

Вести

Во бранот лажни закани за бомби во Русија евакуирани речиси милион луѓе

Повеќе од 950.000 луѓе се евакуирани низ цела Русија од 11 септември, кога започна серијата лажни анонимни закани за поставени експлозивни направи, соопштија денеска руските безбедносни агенции.Најголемата закана се случи […]