Ознака: Лажни кроасани

Кулинарство

Лажни кроасани

Состојки 20гр свеж квасец 2лажички шеќер 1лажиче сол 4лажици масло 200мл млака вода, или може млеко 350гр брашно 50гр путер јајце и чурек за одозгора На некој портал ги сретнав […]