Ознака: лажни профили

Издвојуваме

Мицковски имал таен профил на Твитер? Денеска лавина од реакции

Социјалната мрежа Твитер денеска е преплавена со информации дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски има скриен профил од кој наводно се заканувал на висок политичар. Неофицијално, скриениот профил е откриен […]

Вести

Фејсбук отстрани десетици илјади лажни профили пред изборите во Германија

Социјалната мрежа Фејсбук, неколку недели пред парламентарните избори во Германија, кои ќе се одржаа на 24 септември, отстрани десетици илјади лажни профили регистрирани во Федералната Република, изјави портпаролот на Фејсбук, […]

Вести

СРАМ: Лицата со хендикеп се скапаници за СДСМ!

СДСМ ја почна својата антикампања за претстојните избори закажани на 11 декември, која се состои во закани и планско навредување на луѓе со лажни профили.Лажните профили на СДСМ на социјалните […]