Ознака: Лазаридис

Балкан Вести

Нови разговори со Скопје, ако “Сириза“ не успее да го ратификува договорот, најави “Нова Демократиа“

Ако Владата на Ципрас не успее да го ратификува Преспанскиот договор главната грчка опозициска партија “Нова Демократиа“ ќе преговара повторно со Македонија за решавање на спорот за името,, изјави советникот […]