Ознака: Лазаров

Ракомет

Лазаров најдобар стрелец во досегашниот дел од Мундијалот

Кирил Лазаров е најдобар стрелец во досегашниот дел од ракометното Светско првенство во Франција.  Македонскиот капитен во досега одиграните 5 натпревари постигна 44 гола, со реализација од 65 проценти. Во […]

Ракомет

Лазаров: Господ ќе не награди затоа што не калкулираме

Кире Лазаров, капитенот на машката ракометна репрезентација е задоволен од играта на Македонија во дуелот со големата Шпанија, меѓутоа незадоволен е од резултатот и од поразот.  Вели дека нема време […]

Ракомет

ЕХФ: Лазаров е гол машина

Интернет страницата на Европската ракометна федерација (ЕХФ), објави видео профил на капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров. ЕХФ, играчот на Атлетико Мадрид го нарекува „гол машина“.„Јас секогаш кога играм сакам […]

Ракомет

Капитенот Лазаров и се приклучи на репрезентацијата

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, во вторникот, се приклучи на подготовките на националниот тим во Пореч. Лазаров, ден по финалето на шпанскиот Куп, во кој Атлетико загуби од […]