Ознака: Лазарополе

Вести Македонија

Утрово во Македонија – “кочан“ зима и снег

Македонија осамна со студено утро, температури под нулата и врнежи од снег. Најстудено било во Лазарополе, а најмногу снег има во Маврови Анови. Студеното време ќе се задржи до средината […]

Вести

Најмногу дожд во Лазарополе, во Маврово најстудено

Преку ноќта и изутринава времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, пообилни во северозападните делови. На места во источните делови врнежите се престанати. Најмногу дожд во текот на […]

Вести

Македонија во бело, еве каде падна најмногу снег

Најстудено утринава е во Лазарополе и Маврово каде се измерени -7 степени, а најтопло во Гевгелија каде утринската температура е четири степени над нулата.Најмногу снег во изминатото деноноќие има наврнато […]

Црна хроника

ПОТВРДЕНО Е НАЈЛОШОТО: Трупот на Бистра е на исчезнатиот татко од Лазарополе

Истрагата за таткото и синот од кои повеќе од десетина дена нема ни трага ни глас откако исчезнаа на падините на Бистра, за жал добива трагични размери.Таткото Љубомир и неговиот […]

Црна хроника

ПОЛИЦИЈАТА ПРОНАЈДЕ ТЕЛО ВО РАСПАЃАЊЕ: Не се знае дали е на исчезнатите татко и син од Лазарополе

Полицијата од Ростуше, армиските ренџери и полициските тигри попладнето пронајдоа машки труп во распаѓање во местото викано Кош во непристапниот терен од Лазарополе кон Гари, пишува ТВ Нова.Полицијата го обезбеди […]