Ознака: лазар ребиќ

Балкан

СОЛЗИ И ОЧАЈ: Мајката го бакнуваше ковчегот, вујкото не дојде на погреб. Лазар е испратен во вечното почивалиште…

Роднини, соседи и пријатели завчера во Петковци кај Зворник присуствуваа на погребот на дваесетмесечниот Лазар Ребиќ, кој пред неколку дена беше подмолно убиен во Долна Каменица.Осомничена за убиството е 34-годишната […]

Балкан

ЕВЕ ЗОШТО КРВНИЧКИ БЕШЕ УБИЕНО ДЕТЕ ВО ЗВОРНИК: Вујната го убила за да може…

Жителите на Зворник, Мијат Станчиќ и неговата невенчана сопруга Фата Дурак, признале на полицијата дека го убиле 20-месечното дете (Лазар Ребиќ) кое беше пријавено за изгубено.Станчиќ, кој му бил вујко […]