Ознака: лазања

Кулинарство

Богата лазања со сирење што се топи во уста, готова за 30 минути!

Состојки: 400 грама тестенини 200 грама младо сирење 250 грама тврдо сирење Две конзерви домати излупени Сушен оригано или босилек бибер Пармезан Подготовка: Сварете ги тестенините во зовриена вода пет […]

Кулинарство

Приготвувањето на совршени лазањи е можно, само без овие грешки што сите ги правиме

Специјалитетите од тестенини ги сакаме од едноставна причина, вкусни се и брзо се подготвуваат. Но, освен пастата „карбонара“ или тестенините во сос од домати, некои специјалитети од тестенини сепак претставуваат […]

Кулинарство

Брзи лазањи со тортиљи – рецепт во кој нема место за грешка

Сакате лазањи, но целиот хаос кој го правите во кујната не ви изгледа како премногу привлечна идеја? Воопшто не ве обвинуваме. Оригиналниот рецепт подразбира подготовка и на бешамел сос кој […]