Ознака: лазања

Кулинарство

Приготвувањето на совршени лазањи е можно, само без овие грешки што сите ги правиме

Специјалитетите од тестенини ги сакаме од едноставна причина, вкусни се и брзо се подготвуваат. Но, освен пастата „карбонара“ или тестенините во сос од домати, некои специјалитети од тестенини сепак претставуваат […]

Кулинарство

Брзи лазањи со тортиљи – рецепт во кој нема место за грешка

Сакате лазањи, но целиот хаос кој го правите во кујната не ви изгледа како премногу привлечна идеја? Воопшто не ве обвинуваме. Оригиналниот рецепт подразбира подготовка и на бешамел сос кој […]

Кулинарство

Нова и превкусна варијанта: Лазања со тиквички

Лазањата е едно од најпопуларните јадења во светот, а постојат најразлични начини за подготовка на овој италијански специјалитет. Овој пат ви предлагаме лесна варијанта на вкусна лазања со тиквички.ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: […]

Кулинарство

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Превкусна лазања со пилешко

Ако немате идеја што да подготвите за ручек, тогаш бидете сигурни дека нема да погрешите доколку ја направите оваа сочна лазања со пилешко месо.Начинот на подготовка е лесен и едноставен, […]