Ознака: лазањи

Кулинарство

Лажни лазањи

Многу сличен вкус со оној на вистински лазањи Состојки и подготовка: 500 гр. тестенини по избор чаша вода сол За црвениот сос 400 гр. мелено месо 200 мл. варени домати […]

Кулинарство

ЛАЗАЊИ СО СИРЕЊЕ И СПАНАЌ: Толку е здраво и вкусно, ќе заборавите на сите други јадења!

Состојки: Готови кори за лазања малку маслиново масло 100 грама рендан пармезан или сирење За фил: 200 грама бело сирење (фета или моцарела) 2-3 лажици маслиново масло 400 грама кора […]

Кулинарство

Ручек за паметење: Најлесниот рецепт за ЛАЗАЊИ

Лазања е традиционално италијанско јадење со тестенини, крем сос и додаток по ваш избор, а ако не сакате да додадете месо, пробајте го овој рецепт со вкусни печурки! Тестенини, печурки, […]

Кулинарство

Мирисот на италијанската кујна во вашиот дом: Оригинален рецепт за лазањи со бешамел сос

Овој рецепт за многумина е џокер картата кога очекуваат некои гости во домот. Пробајте го и уживајте во неговиот вкус! Потребни состојки: – 500 грама кори за лазањи; – 300 […]