Ознака: лак за нокти

Нега и убавина

Налакирајте ги вашите нокти дома ПРЕЦИЗНО И ЛЕСНО со помош на неколку совети

Со цел успешно и лесно да ги налакирате ноктите, треба да исполните неколку исклучително едноставни, а не воопшто тешки предуслови за тоа. Првиот од овие предуслови е да имате убави […]

Мода

Погледнете кои бои на лакови за нокти ќе бидат во тренд оваа зима!

Средени и налакирани нокти на рацете се убав украс и дефинитивно плус за секоја модна комбинација.Трендовите во светот на маникирот се динамични исто како и во модата. Маникирот денес сѐ […]

Мода

Металик лакови за оваа сезона

  Металик лаковите изгледаат супер на нокти во сите должини, бидејќи потполно ги прикриваат сите несовршености. Токму затоа ви препорачуваме оваа сезона да набавите сребрен или златен лак.   Металик […]