Ознака: лалиња

Кулинарство

Прекрасни „сладолед“ лалиња кои изгледаат како освежително слатко задоволство во розова чинија

Лалињата се едни од најпопуларните цвеќиња во светот благодарение на нивните светли и сјајни ливчиња кои ја разубавуваат секоја пролет. Овие „сладолед“ лалиња се едни од најретките лалиња, а нивните […]

Дестинации

Холанѓаните ги молат туристите да не ги газат лалињата

Холандските фармери имаат порака за туристите – уживајте во лалињата, но не ги газете. Полињата со лалиња, нарциси и зумбули го трансформираат регионот на крајбрежјето на Северното море, во колаж […]