Ознака: Ламберто Заниер

Вести

Актуелната политичка состојба и соработката со ОБСЕ теми на средбата на Попоски со Заниер

Заменик претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски, денеска оствари средба со Генералниот секретар на ОБСЕ, Ламберто Заниер.Како што информираат од МНР на средбата биле […]