Ознака: Ламбе Алабаковски

Сцена

Ламбе Алабаковски доби син, стана татко по втор пат

Ламбе Алабаковски доби син, стана татко по втор пат Ламбе Алабаковски деновиве стана татко по втор пат. Магдалена, неговата сопруга, со која веќе извесен период живеат во Америка родила син. […]

Сцена

Никогаш нема да ви падне на памет со што се занимава Ламбе Алабаковски

Некогашната музичка ѕвезда Ламбе Алабаковски кој во минатото важеше за вистински заводник кај понежниот пол веќе неколку години не живее во Македонија, но не се занимава и со музика. Ламбе […]