Ознака: Ламборџини

Автомобилизам

Пристигна новиот Lamborghini Sian Roadster

Како што беше најавено, италијанскиот производител Lamborghini го претстави својот најнов модел – Sian Roadster. Да потсетиме, купе верзијата на Sian беше најмоќниот Lamborghini во историјата на овој бренд – во срцето […]

Занимливости

Необична атракција во Истанбул: Иранец продавал лубеници од багажникот на неговото Ламборџини

Пред автомобилите да станат вообичаен дел од 20-от век, уличните продавачи овошјето и зеленчукот го продаваат од шарени автомобили кои ги влечеле коњи. Тоа било повеќе од вообичаена слика во […]

Занимливости

Малолетник украл автомобил па се забил во скапоцено Ламборџини- кога ќе дознае колку пари е никогаш нема да излезе од затвор!

Едно 14 годишно дете од Австралија на најлош можен начин се одлучило да украде автомобил и со истиот да се повози. Австриската полиција минатата недела трагаше по автомобилот Субару Форестер […]

Технологија

Раст на продажбата на Ламборџини за 96 отсто

Фолксваген Ламборџини соопштија дека нивните испораки пораснале за дури 96 отсто во првата половина од годинава, најмногу поради новиот модел – „Урус“. Италијанскиот производител на луксузни автомобили објави дека за […]

Занимливости

Солзи вредни пола милион долари: Сакал да се пофали со прескапото „Ламборџини“, па го смачка во ѕид

Возач на „Ламборџини“ вредно 500.000 долари се правел важен пред маса на случајни минувачи во Лондон, но во еден момент изгубил контрола и удрил во дрво и ѕид. Двајца возачи […]

Занимливости

Шок во гаражата на дедо му: Се криело богатство

Неименуван маж открил вистинско богатство во гаражата која што му припаѓала на неговиот дедо. Во гаражата се крие култниот Lamborghini Countach од 1981-ва година. Луксузниот автомобил му припаѓал на неговиот […]

Фото

Фото: Поминал цели 17 години во подрумот на својата куќа: Кога ќе видите зошто, ќе кажете дека е невозможно…

Филмовите се неверојатно нешто. Може да не инспирираат на многу нешта, па така филмот „Трка Кенонбол” го инспирирала овој човек да направи не