Ознака: ламбурџини

Занимливости

Имате Хонда, а сакате Ламборџини? Еве решение

Екипа автомобилски ентузијасти од Мумбај трансформираа Хонда Акорд Купе во реплика на Ламборџини Авентадор. На интернет може да најдете многу видео снимки од најразлични реплики на суперспортските автомобили, а Авентадор […]

Живот

Драма: Изгоре Ламборгини во вредност од 300.000 долари

Иако во изминатата година имаше повеќе случаеви со самозапалување на Ламборџини, овој пат некој друг е виновен. Ламборгинито на Хуракан Перформанте, се запалило на бензинска пумпа во САД, додека неговиот […]