Ознака: Лана Биједиќ

Црна хроника

Убиена правнуката на Џемал Биједиќ! Лана и рекла на мајка си дека оди на кафе со пријателка и не се вратила!

Мостар е во шок и неверување откако од Обвинителството на Западнохерцеговскиот кантон е потврдено дека Лана.Б.(19) е девојката чие тело синоќа е извлечено од водите на реката Студенчица крај Мостар. […]