Ознака: Лана Маркс

Вести Свет

Трамп именуваше модна креаторка за амбасадорка

Доцна синоќа Белата куќа објави дека претседателот на САД, Доналд Трамп за нова амбасадорка во Јужна Африка именуваше модна креаторка од јужна Флорида. Станува збор за Лана Маркс, која по раѓање […]