Ознака: ланци

Вести

Од утре почнува задолжителното носење на зимска опрема во автомобилите

Од утре, 15 ноември, во сила стапува законската обврска за задолжително поседување зимска опрема во возилата, без оглед каква е временската состојба во моментот, информира Автомотосојузот на Македонија. Обврската ќе трае […]