Ознака: Ларс Ларсен

Вести

Почина основачот на „Јиск“

Ларс Ларсен, основачот на „Јиск“ почина утрово на 71-годишна возраст. „Трговец“, како што бил познат меѓу неговите колеги починал во неговиот дом во близина на Силкеборг, Данска, во кругот најблиските […]