Ознака: Ласкарци

Вести

Судењето за „Ласкарци” продолжува во Кривичниот суд

Една недела по годишнината од трагедијата во близина на селото Ласкарци, во Кривичниот суд е закажано ново рочиште против шестемина обвинети за големата сообраќајна несреќа предизвикана од автобусот на компанијата […]

Црна хроника

Контролор на „Дурмо турс“ доби условна казна за трагедијата кај Ласкарци

Обвинет во издвоена постапка за несреќата кај Ласкарци, кога во автобусот на смртта загинаа 16 лица, а 30 беа повредени, призна вина пред судот и доби условна казна затвор од […]

Вести

Сослушување на сведоци и оштетени, продолжува судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци

Со сослушување на сведоци и оштетени, денеска во Кривичниот суд во Скопје треба да продолжи судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци во која загинаа 16 лица, а 37 беа потешко […]

Вести

Лекарите на КАРИЛ повеќе од еден месец правеа сѐ за да ја спасат 19-годишната девојка која почина денеска

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ, денеска почина уште една жртва од страшната сообраќајна несреќа, која се случи на 13-ти февруари на автопатот Скопје-Тетово, кај селото […]