Ознака: Ласло Трочани

Вести Свет

Трочани: Откако доби азил Груевски не може да биде испорачан во земја во која e цел на прогон

Унгарската служба за имиграција и бегалци вчера му одобри политички азил на Груевски, по кого Македонија распиша меѓународна потерница заради издржување на двегодишната затворска казна. Македонското Министерство за правда, пак, […]