Ознака: Лас Вегас

Занимливости

„Божиќно чудо“ во Лас Вегас: Со влог од 40 долари освоил 15 милиони

Американец во казино во Лас Вегас на Бадник освои џекпот од дури 15,5 милиони долари, што многумина го нарекоа празнично чудо. Хотелот и казиното „Санкоуст“ објави дека нивниот клиент Кевин […]

Вести

Откриен идентитетот на херој од масакрот од Лас Вегас кој го воодушеви светот

Некои супер херои не носат маски, овој млад човек е фотографиран за време на најдраматичниот напад во Лас Вегас, а за многу кратко време тој стана херој низ целиот свет.Додека […]

Сцена

Жена покрај него била погодена со куршум во глава: Наместо да ѝ помогне, направил нешто одвратно! Целиот свет го плука кралот на Инстаграм

Оваа постапка сериозно се заканува да ја наруши репутацијата на Дан Билзериан.Дан Билзериан светската популарност и 23. милиони фанови на Инстаграм ги стекнал благодарение на тоа што секогаш е окружен […]

Вести

Напаѓачот не пукал само во посетителите на концерот: “Сега знаеме зашто скршил два прозора во апартманот”

Како што тече истрагата за можните мотиви на Стивен Педок, 64-годишниот пензиониран сметководител кој пукајќи од 32. кат на хотелот Мандејел Беј во Лас Вегас убил 59, а ранил околу […]

Вести

Имаме среќа што масовниот убиец од Лас Вегас бил бел богат христијанин!

Доколку Стивен Педок бил муслиман…Да речел “Алаху Акбар” пред да почне да пука во луѓето во Лас Вегас…Да беше член на ИСИС…Да имавме фотографија од него како позира со Куранот […]

Вести

Најмалку 59 загинати и 527 повредени во нападот во Лас Вегас

Бројот на жртвите од нападот во Лас Вегас се  зголеми на 59, а 527 се повредени, изјави шерифот на локалната полиција Џозеф Ломбардо.Тој додаде дека истражителите пронашле 18 парчиња огнено […]

Живот

Исповед за масакрот во Лас Вегас: „Помина една жена и ми кажа сите ќе умрете“

Потресна исповед раскажа една девојка која била во публиката за време на масакрот во Лас Вегас.Таа за тамошните медиуми изјавила дека една жена само 45 минути пред нападот им говорела […]