Ознака: Латвија

Вести Македонија

Владата на Р.М. се обрука, па се извини

Австрискиот сојузен кацелар Себастијан Курц, како што и беше најавено, утрово пристигна во земјава. Поради, како што е навдено во извинувањето до Република Австрија, дошло до ненамерна грешка од страна […]

Вести

Димитриев во работна посета на Латвија

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите, Емил Димитриев и владина делегација од денеска до недела  ќе престојуваат во Рига, Република Латвија, каде што се предвидени поголем […]