Ознака: лате

Кулинарство

Лате со тиква и урми

Официјално е сезона на тиквите насекаде. Ако ја комбинирате сварената тиква со умри, дали знаевте дека можете да го направите највкусното лате? Кафе на денот: Лате со тиква и урми […]

Живот

Лате со цимет и мед

Подгответе го овој вкусен пијалак за многу кратко време Лате со цимет и мед Потребни состојки: 5 лажици мед 2 лажички цимет 700 милилитри незасладено бадемово млеко 700 милилитри кафе […]

Кулинарство

Розово лате за дамите што се вљубени во кофеинот

Малку поинакво кафе Потребни состојки: 100 милилитри млеко од соја 1/2 кафена лажичка розова вода 2 капки црвена боја за храна 1 доза еспресо Розови ливчиња Начин на подготовка: Подгответе […]