Ознака: Латино Греми

Сцена

„Деспасито“ ги собра Латино Греми наградите

Годинешниот мегахит „Despacito” на Порториканците Луис Фонси и Деди Јенки освои најмногу Латино Греми награди на 18-то доделување кое се одржа сношти во Лас Вегас.Песната победи во категориите: пeснa на […]