Ознака: лауреат

Култура

На „Браќа Манаки“ претставени филмот „Златна петорка“ и светски познатиот продуцент Сајмон Пери, лауреат на наградата „Голема Ѕвезда“

ИФФК Браќа Манаки со задоволство ви соопштува дека на последната прес конференција пред вечерашната церемонија за затворање на овогодинешното издание на ИФФК „Браќа Манаки“, присутните имаа можност да го слушнат […]