Ознака: лајонел

Меѓународен фудбал

Меси го пропушта мечот против Алавес

Тренерот на Барселона Тито Виланова донесе одлука најдобриот фудбалер Лионел Меси да го одмори на средбата во рамки на Купот на Кралот против Алавес. Со ваквата одлука на Виланова, легендарниот […]