Ознака: ЛА ВЕРИТА

Македонија

“Ла Верита“ го врати повлеченото видео, повторно може да се гледа на Јутјуб, ова се деталите

Откако пред неколку денови италјанскиот весник “Ла Верита“ имаше поставено видео колумна каде тема и беше преставничката на ЕУ за надворешна и безбедносна политика, Федерика Могерини, видеото беше суспендирано и […]

Македонија

Пендаровски ги пушта низ вода Катица Јанева и Зоран Заев, пишува “Ла Верита“

Претседателот ги пушта низ вода специјалната обвинителка и премиерот. По нашите откритија по однос на случајот со изнудата, Србија и САД бараат транспарентност. Пендаровски го става Заев во ќош, пишува […]

Македонија

Видео колумна на “Ла Верита“: Могерини зошто молчиш?

Утрово новинарот на “Ла Верита“, Ларис Гајсер наместо видео содржини од аферата “Рекет“ објави видео колумна изненаден што нема реакција од Федерика Могерини и Жан Клод Јункер кои “инсистираа силно […]

Македонија

“Ла Верита“: Катица потврдува дека Лиле ја држи под контрола, Боки 13 отркива дека знаел и Заев (ВИДЕО)

Италијанскиот весник “Ла Верита“ утрово објави уште едно видео кое е трето продолжение за случајот “Рекет“ во кој Боки 13 изнуди 1,5 милиони евра од Орце Камчев. Во ова видео Боки […]

Вести

Италијанскиот весник објави второ видео за случајот Рекет: Боки 13 го поздравува Камчев од жената, таа му вели се ќе биде ОК

Италијанскиот весник Ла Верита утрово сподели ново видео за случајот Рекет. Во видеото се слуша женски глас како преку телефон вели дека се ќе биде ОК, додека Боки 13 преку […]

Македонија

“Ла верита“ објави 12 минути разговор на Орце и Боки 13 (АУДИО)

Утрово на страниците на италијанскиот весник, „Ла верита“ (вистина) под наслов “Случајот ја тресе владата во Скопје“,објавен е нов материјал во врска со случајот “Рекет“. На една од снимките се слуша […]

Македонија

Од ОЈО не прецизираат дали ја имаат снимката што ја објави “Ла Верита“

Од Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција кое го води предметот “Рекет“, не прецизираат дали им е позната и дали ја имаат како доказен материјал видео снимката што […]