Ознака: ла лига

Меѓународен фудбал

(Видео) 5-те голови на Фалкао против Депортиво

“Беше незаборавна вечер, не очекував толку голови, но играта на тимот беше фантастична, така што тоа не е некое огромно изненадување. Добро е да се биде единствениот играч кој постигнал […]

Меѓународен фудбал

Ултрасите на Бетис не можат да се помират со поразот од Севиља!!!

Стотина навивачи на екипата на Бетис се појавија на тренингот на својот омилен тим за да побараат објаснување за дебаклот во градското дерби против Севиља. Катастрофалниот пораз од Севиља во […]