Ознака: ла масиа

Меѓународен фудбал

(Видео) Барселона не мора да се грижи за иднината – запознајте ги следните Меси, Чави и Иниеста

Барселона е позната по “La Masia”, една од најдобрите младински академии за фудбал на светот.  “La Masia” ги создаде Меси, Чави, Иниеста, Фабрегас, Гуардиола и десетици други големи фудбалери. BarcaTV […]