Ознака: ЛГБТ

Вести Издвојуваме Свет

Концентрациони логори и гулази во Велика Британија?

Политичката група LGBTQ+Goldmiths на својот официјален Tviter профил објави дека конзервативците би требало да се сместат во концентарациони логори и повикуваат на основање на гулази ( логори во Советскиот Сојуз […]

Вести

За прв пат во македонската историја: Во присуство на Заев доделена благодарница на Шиндре-човекот кој ја оправдува педофилијата!

За прв пат во македонската историја, премиер јавно ја поддржа работата на центарот за лезбејки, хомосексуалци, бисексуалци и трансексуалци. Претседателот на Владата, Зоран Заев синоќа присуствуваше на годишнината од основањето […]

Вести

Децата ќе учат за хомосексуалноста, ЛГБТ ќе стане заштитена заедница, а Ивон Величковски ќе им ги поддржува- правата

Не само што ќе ја спроведуваат тиранската платформа за албанизација и федерализација на Македонија, СДС планира да ги зголеми и правата на ЛГБТ заедницата со тоа што ќе работат на […]

Вести

Белата куќа ги отстрани сите ЛГБТ содржини од интернет страницата,СОРОСОИДИТЕ ЗАГРИЖЕНИ

Кратко откако Доналд Трамп ја даде својата заклетва и официјално стана 45-от претседател на САД,започнаа да се гледаат промени во политиката кои беа најавени.Страниците за правата на ЛГБТ заедницата исчезнаа […]

Вести

Јавноста згрозена! LGBT ги таргетира децата од 13 години

Јавноста згрозена! LGBT  ги  таргетира децата од 13 години На Фејсбук  се појави необична порака поврза на за ЛГБТ страницата   Queer.mk , во која јасно  се гледа дека старната таргетира 13- годишни […]

Вести

Јоко Оно ја шокираше јавноста: „Спиев со Хилари Клинтон“

Јоко Оно ги шокираше сите со одговорот на прашањето околу претседателската кандидатура на Хилари Клинтон и можноста таа да стане првата жена претседател во историјата на САД.Вдовицата на Џон Ленон […]

Црна хроника

Силувана и запалена трансродна активистка во Турција

Познатата граѓанска активистка Ханде Кадер (22) била силувана и запалена, јавуваат светските медиуми.Ханде Кадер е трансродна жена која погласно ги бранеше човековите права и правата на ЛГБТ заедницата во Турција. […]