Ознака: ЛДП

Вести

ЛДП се откажува од Жерновски?

Иако е член на Централниот одбор на Либерално-демократската партија, градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, не присуствуваше на состанокот на одборот во четвртокот вечерта. И додека неговата партија ги утврдуваше критериумите […]

Локална самоуправа

ЛДП сателит партијата на СДСМ, не сака или не може да разбере!

ЛДП сателит партијата на СДСМ, не сака или не може да разбере! Веќе трет ден по ред даваме одговор на нивното прашање.Повторуваме дека просторот на ОК ВМРО-ДПМНЕ Битола е стекнат […]

Политички партии

Чолаковски до ЛДП: Престанете да изигрувате сателит партија за напади режирани од безидејноста на СДСМ

Прес конференција на Советникот во советот на општина Битола од партијата на Власи и претставник на Коалицијата за Подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ, г-дин Леонида Чолаковски, како реакција на пресот […]

Вести

ЛДП се демантираше самата себе

Пред само една недела ЛДП беше загрижена за постигнатиот договор, а сега партијата вели дека целосно го поддржува. Ваквите недоследности во ставовите на опозициската партија се секојдневие за опзицискиот лидер […]

Вести

Корпа за СЈО

Лидерот на ЛДП Горан Милевски познат по бледите настапи кои не оставиле никаков печат на работата на Собранието, вчера од говорницата се обиде да биде интересен со надеж дека граѓаните […]