Ознака: леблебија

Здравје

Една шака од оваа намирница е во состојба да го закрепне целиот организам: Ги исфрла токсините, го намалува холестеролот и помага во слабеење

Оваа мешунка е еден од најдобрите извори на протеини, влакна, витамин Б6, железо и магнезиум. Леблебијата е мешунка која има неверојатни нутритивни вредности. Преполна е со протеини и содржи влакна […]

Живот

Оваа намирница може да ги реши вашите проблеми со спиењето

Еден од најдобрите растителни извори на магнезиум и други хемиски соединенија кои промовираат добар сон е леблебијата, што ја прави идеален избор на храна за вечера, тврди нутриционист, кој ги […]