Ознака: ЛЕБ ОД ТИКВА

Кулинарство

ЛЕБ ОД ТИКВА КОЈ Е НЕПОБЕДЛИВ ДЕЛИКАТЕС: Покрај овој сладок леб, нема да посакате ниеден друг колач!

Овој сладок леб ќе ве воодушеви со својата мекост, арома и убава жолта боја. Потребни состојки: 500 гр брашно 10g сув квасец 1 лажичка сол 50 гр семе од тиква […]