Ознака: леб полни јајца

Кулинарство

Вкусен појадок или вечера: Кришки леб полни јајца и кашкавал

Направете вечера со јајца и леб. СОСТОЈКИ: 4-5 кришки леб 4-5 јајца маргарин, сол и бибер 150 гр. кашкавал ПОДГОТОВКА: Се мачка плех со маргарин. Се премачкува секоја кришка леб […]