Ознака: Левандовски – трансфер

Меѓународен фудбал

Левандовски ја напушта Борусија, Баерн Минхен и Манчестер Јунајтед „НА НОЗЕ“

Според информациите кои ги пренесуваат германските медиуми, се вели дека агентот на полскиот интернационалец од редовите на бундеслигашот Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски, изјави дека неговиот клиент ќе го напушти тимот […]