Ознака: Левандовски

Меѓународен фудбал

Трансфер-„БОМБИ“- Ибра во Сити, Левандовски “потпишал“ за Јунајтед

Шведските медиуми, на кои Ибра им е единствената тема, но имаат навистина добри информации, тврдат дека Златан Ибрахимовиќ ќе се пресли во екипата на Манчестер Сити наредното лето, додека пак, […]

Меѓународен фудбал

Јувентус испрати понуда за Левандовски

Борусија Дортмунд потврди дека екипата на Јувентус испратила понуда за ангажман на Роберт Левандовски. Роберт Левандовски во јануарки би можел да го напушти тимот на Борусија Дортмунд, на година дена […]