Ознака: легализација

Вести

Легализирани над 10.000 дивоизградени објекти во Прилеп

Нови 60 решенија за легализирање на дивоизградени објекти денеска беа доделени во Прилеп. Градоначалникот Марјан Ристески истакна дека Прилеп е лидер во Македонија во однос на легализирани диворадби, со над […]

Локална самоуправа

Општина Кисела Вода легализираше 5387 дивоизградени објекти

Денес општина Кисела Вода додели 51 решение за легализација на дивоизградени објекти. Со тоа, од досега поднесените 13855 барања, бројот на легализирани бесправно изградени објекти се искачи на 5387.Бројот на […]

Локална самоуправа

Досега 5285 легализирани дивоградби во општина Кисела Вода!

Општина Кисела Вода денес додели 50 нови решенија за легализирани дивоградби. Со тоа, бројот на решени предмети се искачи на 5285, или 38% од пристигнатите 13854 барања за легализација.Бројот на поднесени […]

Локална самоуправа

Легализирани 5235 дивоградби во општина Кисела Вода

Продолжува процесот на легализација во општина Кисела Вода. Нови 52 семејства од општина Кисела Вода денес се стекнаа со документ со кој стануваат реални сопственици на својот дивоизграден објект. Со тоа, […]

Локална самоуправа

Доделени 500 решенија за легализација на дивоградби во општина Аеродром

Доделени 500 решенија за легализација на дивоградби во општина АеродромГрадоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски изминатиот викенд врачи над 500 решенија за легализација на бесправно изградени објекти. Инаку, досега се […]

Локална самоуправа

Доделени нови решенија за бесправно изградени објекти во Прилеп

Во големата сала на Собранието на општина Прилеп денеска продолжи редовната практика за доделување на решенија од процесот на легализација.Градоначалникот, Марјан Ристески врачи 80 решенија за легализација на бесправно изградени […]

Вести

Пишев: Граѓаните ќе му пресудат на Заев на избори

Аболицираниот криминалец Зоран Заев продолжува да се крие и да молчи за најновиот огромен скандал во општина Струмица.Ова денес го истакна на прес конференција пратеникот на ВРМО-ДПМНЕ, Васил Пишев. -Заев […]

Вести

Пишев: Заев ја користи секоја прилика да го изигра законот

Ова зад мене е огромниот комплекс со кој потписот на струмичкиот градоначалник Зоран Заев на општината Струмица со која тој раководи незаконски легализирал дивоградба која никако не смеела и не […]