Ознака: легализиран

Вести Свет

Ирска на референдум го легализираше абортусот

Седум месеци по историскиот референдум на кој Ирците се изјаснија против негова забрана ирските граѓани изгласаа либерализација на еден од најстрогите закони во светот во однос на абортусот, покажаа резултатите […]