Ознака: ледено тајландско кафе

Живот

Ледено тајландско кафе за будење на сите сетила

Потребни состојки: Силно филтер црно кафе, доволно за 4 шолји 2 лажички изрендан кардамом 60 милилитри засладено кондензирано млеко (повеќе по желба) 1 лажичка екстракт од бадем (за безалкохолната верзија) […]