Ознака: лед-диоди

Локална самоуправа

Осветлувањето на крстот во Аеродром ќе се замени со штедливи лед-диоди

Општина Аеродром реагира на написите кои вчера се објавија во некои медиуми, а кои велат дека општината ќе потроши 5 милиони денари за доосветлување на крстот кај висококатниците.Од општината ги […]