Ознака: лед

Занимливости

Подобро од ЛЕД? Во Русија е направена револуционерна „вечна“ светилка

Таа е сигурна, трајна и посилно свети од која било друга светилка што во моментов може да се најде на пазарот. Освен тоа, доколку дојде до масовно производство, ќе биде […]

Технологија

НАСА најави објава на големо откритие

НАСА објави дека ќе одржи прес конференција на 26 септември, каде ќе ги презентира новите откритија фатени со телескопот Хабл на ледената месечина на Јупитер, Европа.Астрономите ќе ги презентираат резултатите […]

Фото

Пандата која го НАСМЕА цел свет! Погледнете од што не се ОДВОЈУВА!

Кога температурите во Кина достигнале 36 степени, станало јасно дека пандата Вејвеј, повеќе не може да ја издржи топлината. Вработените во зоолошката градина, смислиле одличен план да ја разладат оваа […]

Живот

ОВОЈ ТРИК ќе ги спаси вашите билки во текот на летниот период!

Овој метод е особено добар за многу чувствителни билки, велат професионалните градинари. Коренот ќе добие доволно влага, а водата нема да се задржува околу него и да предизвикува трулење.Тајната е […]

Видео

Идиот на денот (8.12.2012)

Еве го и денешниот кандидат за идиот на годината. Секако е идиот на денот. Се сложувате? Наскоро ќе гласаме за идиот на годината. Ќе ви предложиме навистина голем избор.. 🙂 […]