Ознака: лекар

Живот

Исчезна лекарот што го лекуваше Навални во Русија

Лекар од Сибир, кој го лекуваше рускиот опозициски лидер Алексеј Навални откако му се слоши минатата година во Русија, исчезна, соопшти руската полиција. Полицијата во регионот Омск, на околу 2.200 […]

Вести

Нападнат лекар од Токсикологија завршил на Ургентен

Нападнат лекар од Токсикологија завршил на Ургентен Лекар кој бил денеска дежурен на Клиниката за  токсикологија попладнево бил нападнат од родител на дете, по што поради повреди бил пренесен на […]

Сцена

Луна ги загрижи своите фанови: „Утре имам закажано на лекар“

Поранешната учесничка на реалити шоу „Задруга“, Луна Џогани (24), открила дека има здравствен проблем, заради кој треба да посети лекар. Имено на Луна и на Марко Миљаковиќ на Инстаграм лајв […]

Живот

Спиете подолго од 8 часа? Веднаш посетете лекар

Доколку секој ден спиете повеќе од осум часа, треба да го посетите вашиот лекар. Новото истражување покажува дека ако спиете премногу, може да имате сериозни проблеми со срцето. Студијата која […]

Сцена

Додека се разгорува аферата на Северина: Докторот открива загрижувачки детали

Откако е објавена последната серија на експлицитни фотографии на Северина, таа се повлече од јавноста, а единствена изјава даде нејзиниот менаџер Томислав Петровиќ, кој и овојпат како и претходно вината […]

Сцена

Анџелина Џоли: Сериозно го сфатила предупредувањето на лекарите

Анџелина сега одбира само модерни чевли кои се здрави за носење Во последните години, холивудската актерка Анџелина Џоли многу го променила стилот на облекување, па сега почесто можеме да ја […]

Живот

Лекарот на породување го повикал таткото: Брзо сликај го ова, пред тебе гледаш чудо!

Социјалните мрежи ги обиколи фотографија направена од таткото на породувањето на неговата сопруга кога фоитографирал мало чудо.Имено, папочната врвка на нивното бебе на едно место била врзана во јазол што […]