Ознака: Ленче Ристовска

Вести

Чинговски за случајот Талир: Во сефот на Божиновски имаше пачки со пари

Чинговски за случајот Талир: Во сефот на Божиновски имаше пачки со пари Чинговски кој беше 6 години директор на ЕЛЕМ денеска исто така сведочеше за случајот ТАЛИР (незаконско финансирање на […]

Вести

На покана на владата Ленче и Фатиме славеа заедно со владата: „Од вторник ќе зборуваме за СЈО, денеска славиме“

Обвинителките од СЈО Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи присуствуваа на прославата за 8-ми септември, денот на независноста на Македонија, објавува ТВ 21. Како што рекоа, добиле покана како претставници од […]

Издвојуваме

На Груевски му се закануваат уште 20 години затвор по другите обвиненија

Според она што го дознаваме на Груевски му се закануваат уште 20 години затвор по другите обвиненија, не сметајќи ја веќе изречената пресуда од две години оваа недела. Пред него се […]

Вести

Интимните врски се причина за монтираниот револт кон Основниот суд Скопје 1, а не правото

 Скопскиот кривичен суд, познат како скопска 1, веќе подолг период е на атак на опозицциските медиумски гласила, кои се во обид да го дискредитираат судот и судиите кои чесно си […]

Вести

Видео: Доцна во ноќта Заев ја посети Ленче Ристоска, што се договара?

Струмичкото Ауди А8 со кое се вози претседателот на СДСМ Зоран Заев токму вечерва е забележано пред зградата во која живее специјалната обвинителка Ленче Рисотоска на улицата „Алберт Ајнштајн“ во […]

Вести

Амбасадата на САД започна со активности: Човекот за вршење притисок врз судиите во акција со обвинителите на СЈО

Како да не беше доволно парадирањето на Катица Јанева во амбасадата на САД и дрското вмешување во внатрешните работи на земјата од страна на амбасадорот Бејли кој без ни малку […]

Вести

Погледнете колкави плати земаат обвинителите во СЈО

Од 118.000, па сѐ до 130.000 денари ги чини секој од обвинителите во СЈО граѓаните на Република Македонија.Најголема плата очекувано зема Катица Јанева која во бруто износ надминува 130.000 денари. […]

Вести

Ленче Ристовска нов адут на странците, Јанева и Фетаи ја напуштаат сцената?

По неуспешните драматуршки изведби на Катица Јанева и Фатиме Фетаи, со кои наместо позитивен одзив кај граѓаните добија рекордно ниско ниво на недоверба на сите спроведени истражувања на јавното мислење, […]