Ознака: леонардо ди каприо

Сцена

Славниот актер ги напушта девојките штом наполнат 25 години

Леонардо ди Каприо важи за најголемиот заводник во Холивуд, бидејќи досега не однел ниту една девојка пред олтарот. Последните три години Лео ги помина со аргентинскиот модел и токму кога […]

Сцена

Леонардо Ди Каприо објави слика од Скопје

Славниот холивудски актер, Леонардо ди Каприо објави слика на Инстаграм, споделувајќи извештај за влијанието на климатските промени на човековото здравје. Со извештајот, тој стави слика од скопскиот плоштад, на која […]

Филм

Бред Пит и Леонардо Ди Каприо: Комбинацијата на заводниците руши рекорди, овој филм мора да го гледате

Новиот филм на Квентин Тарантино „Си беше еднаш во Холивуд“ во првите четири дена по прикажувањето во кино салите го изгледале околу 70.000 гледачи во регинот. Веќе по првите два […]

Сцена

Леонардо имал само едно чудно барање: Никој не смеел…

Холивудскиот актер Леонардо Ди Kаприо имал поприлично чудно барање кога го потпишувал договорот за снимањето на филмот „Беше еднаш во Холивуд“. Во договорот стои дека актерот бара никој од ангажираните […]

Сцена

Цитати од легендарниот Леонардо ДиКаприо кои ќе ве придвижат напред

Приказната за феноменалниот актер ДиКаприо, започнува уште пред тој да се роди. Неговата мајка Ирмелин се восхитувала на слика од Леонардо ДаВинчи во Италија, кога почувствувала дека тој клоцнал во […]

Филм

„Пред потопот“ стана еден од најгледаните филмови во историјата

Документарниот филм „Пред потопот“ на Леонардо ди Каприо е гледан за неколку дена од над 60 милиони гледачи низ целиот свет и веќе е еден од најпопуларните брендови во историјата […]

Филм

Скриена порака на „Титаник“ која на сите им е пред очи, целосно го менува дејството на филмот!

Фановите на Џек посебно ќе се израдуваат. Било да го сакате овој филм или не, мора да признаете дека теоријата има барем малку смисла.„Титаник“ сигурно го имате гледано барем еднаш […]

Сцена

Леонардо ди Каприо и неговата девојка преживеале СТРАШНА сообраќајка!

Познатиот актер Леонардо ди Каприо и неговата девојка, моделот Нина Агдал, синоќа имале сообраќајна несреќа во елитното гратче Хемптон. За среќа во инцидентот никој не е повреден.Како што јави порталот „Page […]