Ознака: Лео Меси

Магазин

Еве каде и во каков луксуз се одмора Лео Меси, за една ноќ плаќа 5.500 евра!

По новиот неуспех со репрезентацијата Меси ги спакува куферите и со семејството замина на одмор на Карибите. Една ноќ во луксузната вила на Меси чини неверојатни 5.5 илјади евра, јавува […]

Меѓународен фудбал

Меси: Гвардиола може да успее во секој клуб

Свесен дека неговиот поранешен тренер константно се поврзува со многу клубови во Европа, аргентинецот Лионел Меси разбира зошто Пеп Гвардиола е премногу баран од европските-светски фудбалски гиганти. Поранешниот тренер на […]