Ознака: лепа лукиќ

Сцена

Потресна исповед на Лепа Лукиќ: „Мислев дека ќе ме убие и мене и себе“

Пејачката Лепава Лепа Лукиќ пред да влезе во реалното шоу „Парови“ открила дека  се навлекла на коцкање и многу пати изјавила дека со своите пари може да прави што сака, но […]

Сцена

Позната пејачка итно префрлена во болница поради…

Пејачката Лепа Лукиќ води уште една битка откако била итно хоспитализирана во болница. Музичката ѕвезда, како што пишува Ало, за влакно избегнала инфаркт со брзата интервенција на лекарите. Таа почувствувала болка […]

Сцена

Позната пејачка сакала да изврши самоубиство во младоста, еве зошто!

Српската фолкерка Лепа Лукиќ  гостувала во  емисија на Огнен Амиџиќ каде открила детали од младоста.Пејачката Лепа Лукиќ неодамна гостуваше во емисијата кај Огнен Амиџиќ кој во рубриката „Петарда“ и постави […]

Сцена

Кој би рекол: Трамп се воодушевил од песните на оваа српска пејачка!

Легендарната народна пејачка Лепа Лукиќ во емисијата на Огнен Амиџиќ покрај љубовните маки од тинејџерските денови откри и дека сака да му запее на новиот американски претседател Доналд Трамп.-Концертите ме […]

Сцена

Прекинато е снимање на емисија: Рада Манојловиќ си ги исече вените!

Екипата на Папарацо Лов ја затекна Рада Манојловиќ на снимањето на емисијата Неделно попладне, кога под неразјаснети околности ѝ се случила несреќа која ги загрижи гостите.Рада Манојловиќ имаше сериозна незгода […]

Сцена

Ограбена пејачката Лепа Лукиќ додека спиела: Ми земаа…

Крадци влегле на полноќ во станот на српската пејачка Лепа Лукиќ додека таа спиела.Тие влегле во станот на првиот кат прекачувајќи се преку терасата. Кога се разбудила и кога сфатила […]