Ознака: лепчиња

Кулинарство

Лесен и вкусен појадок дури и кога ќе се излади, а готов е за 10 минути

Од денот кога ќе го испробате овој рецепт, ќе стане неизоставно предјадење кое ќе го подготвите  кога ќе собере друштво.Состојки: кришки леб 15 парчиња шунка за пица 15 парчиња сирење, […]

Кулинарство

Погачици кои се печат за 30 минути: Не сте пробале подобри!

Едноставни а толку совршени.Ви носиме рецепт од најубавите погачици со сирење. Прво направете ги и изедете ги, а потоа заблагодарете ни се! Еве го рецептот: Состојки: 1 кг брашно 250 […]